gazeta.jp Polonia Japonica

Polonijny portal internetowy funkcjonujący w polsko-japońskiej przestrzeni międzykulturowej, prowadzony przez grupę Polek mieszkających, pracujących i działających w Japonii.

 

Galeria

A+ A A-

4 Lata Szkoły MATSURI Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Matsuri – Szkoła Języków Orientalnych powstała 20 października 2011 roku w Gdańsku. Jej założycielką jest Linda Czernichowska, lektorka języka japońskiego. Szkoła jest prowadzona wraz z zespołem: lektorem języka koreańskiego – Józefem Kimem, lektorką języka japońskiego – Marianną oraz lektorka języka chińskiego – Shan. Matsuri jest jedną z pierwszych szkół języka japońskiego założonych na Pomorzu i dokładnie pierwszą, która posiada w swojej ofercie oprócz języka japońskiego, także języki chiński oraz koreański.

Pomysł stworzenia szkoły, w której nauczane są 3 języki orientalne krajów mających bogatą kulturę oraz tradycję, narodził się po kilku latach pracy z dziećmi i młodzieżą. Pozytywna energia płynąca od młodych ludzi oraz szereg innowacyjnych pomysłów edukacyjnych zaczerpniętych podczas szkoleń w Japonii oraz okresu studiów, także były bodźcem do rozpoczęcia nauczania języków Dalekiego Wschodu.

Przez pierwsze lata działalności w szkole Matsuri panowała zaciszna atmosfera domowa, a wyposażenie wnętrz nawiązywało do klimatu Japonii, Chin i Korei. Wraz z upływem czasu, wzrost ilości grup spowodował to, że trzeba było udostępnić więcej sal. Pozostała miła atmosfera Orientu i pojawiły się nowe sale lekcyjne stwarzające komfortowe warunki do nauki.

O szkole wyrażano opinie na wielu portalach jako „bardzo dobra, spełniająca wszystkie kryteria profesjonalnego nauczania”. Ponadto otrzymaliśmy bezpośrednio też wiele pozytywnych opinii od naszych uczniów oraz kontrahentów.

W roku 2015 szkoła poszerzyła swoją działalność zakładając wydawnictwo „Matsuri” i w tym samym roku ukazał się nasz podręcznik do języka chińskiego pt. „My Chinese School”, który został pozytywnie przyjęty przez uczących się języka chińskiego.

Do chwili obecnej wielu uczniów odniosło sukcesy dzięki nauce w naszej szkole. Nasi uczniowie wygrywają konkursy językowe, m.in. konkurs krasomówczy języka japońskiego. Zdają także z powodzeniem egzaminy państwowe z języka japońskiego, chińskiego i koreaństwego. Wielu z nich studiuje za granicą bądź wykorzystuje język podczas podróży i zwiedzania krajów Dalekiego Wschodu. Innym znajomość języka pomogła w odniesieniu sukcesów w różnych dziedzinach życia, a zwłaszcza w pracy zawodowej.

A my jesteśmy dumni, gdy dostajemy listy z podziękowaniami od naszych uczniów, lub też kiedy mamy okazję zobaczyć ich podczas wielkich wydarzeń lub uroczystości. W tych momentach uświadamiamy sobie, że uczymy kolejne pokolenia. Pozytywne opinie dodają nam skrzydeł do dalszej pracy, dbania o stałych i nowych uczniów, a także do rozwijania naszej oferty.

JESTEŚMY Z WAMI JUŻ 4 LATA! BARDZO DZIĘKUJEMY!

             ZESPÓŁ MATSURI

Matsuri1

Zaloguj się, by skomentować
© 2013 www.polonia-jp.jp

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się